Rulete ar kanēļa, valriekstu un magoņu pildījumu

Rulete ar kanēļa, valriekstu un magoņu pildījumu

Lai pagatavotu divas ruletes, Tev būs nepieciešams:
Mīklai:
30 g svaiga rauga,
320 g kviešu miltu,
4 ēdamkarotes cukura,
1/4 tējkarotes sāls,
1 ēdamkarote ruma,
3/4 tējkarotes vaniļas sēkliņu,
4 olu dzeltenumi,
140 ml remdena piena,
100 g izkausēta un pēc tam atdzesēta sviesta.
 
Pildījumam:
330 g magoņu sēkliņu,
112 g brūnā cukura,
65 g rozīņu,
40 g sasmalcinātu valriekstu,
3 ēdamkarotes medus,
1 tējkarote mandeļu ekstrakta,
1 tējkarote kanēļa,
1 ēdamkarote mīksta sviesta,
50 g apelsīnu sukādes,
4 olu baltumi.
 
Glazūrai:
200 g pūdercukura,
2 ēdamkarotes ūdens,
1 ēdamkarote etiķa.
 
Gatavo mīklu - sajauc raugu ar vienu ēdamkaroti cukura, pievieno divas ēdamkarotes miltu un visu pienu. Samaisi visu kopā un atstāj malā uz 20 minūtēm. Pēc tam pievieno klāt rumu, vaniļas sēkliņas, olu dzeltenumus un sviestu. Mīci mīklu, līdz tā kļūst vienmērīga. Pārklāj mīklu ar dvielīti un ļauj tai rūgt apmēram stundu. Kamēr mīkla rūgst, pagatavo pildījumu - ieber magoņu sēkliņas bļodā un pārlej tās ar verdošu ūdeni. Ļauj ūdenim atdzist. Pēc tam nolej ūdeni un sajauc magoņu sēkliņas mikserī. Pievieno klāt cukuru, rozīnes, valriekstus, medu, mandeļu ekstraktu, kanēli, sviestu, apelsīnu sukādes un maisi, līdz masa kļūst vienmērīga. Atsevišķā bļodā kul olas baltumus, līdz tie kļūst stingri, un pievieno klāt magoņu sēkliņu maisījumam.
Kad mīkla uzrūgusi, sadali to divās daļās. Katru daļu rullē uz ar miltiem nokaisītas virsmas, līdz tā ir taisnstūrveida un aptuveni 3 mm plāna. Abiem izveidotajiem mīklas taisnstūriem pāri pārklāj pildījumu. Sarullē mīklu un aizloki tās galus, lai pildījumus neiztek. Abas ruletes liec uz cepamās virsmas, ievieto krāsnī un cep 180 grādos aptuveni 30-40 minūtes.
Pēc tam ļauj ruletēm atdzist – tajā laikā pagatavo glazūru. Sajauc kopā pūdercukuru, ūdeni un etiķi. Kul maisījumu aptuveni trīs minūtes, līdz izveidojas glazūra. Pārklāj ar to abas ruletes un dekorē ar apelsīnu sukādēm.
 
Labu apetīti!
#dziveirgarda
if YOU can dream it you CAN do it!